برازجان مرکز استان خلیج فارس(دشتستان)
ای مردم برازجان حق واقعی خود را پس بگیرید

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ای مردم کجایید(که این بوشهری ها دارن ما را از صحنه ی روزگار حذف می کنند)

جمعی از مردم و مسئولان برازجانی در متنی كه برای پرچم فرستاده اند چنین نگاشته اند:

بوشهر علی الاصول میزبان دولت است و شاید برازجان و دشتستانی ها باز هم از دیدار مستقیم رئیس دولت و همراهانش محروم باشند که تداعی کننده ارسال نامه به وی می باشد .

انسان برای احقاق حق خود به هر دری می زند باز نمی شود ، پس به ریاست جمهور خواسته اش را عرضه می کند ، معلوم است که رئیس دولت یک تنه قادر نخواهند بود نامه های بخش بزرگی از ملت را پاسخ دهند لاجرم به وزارت خانه های ذیربط ارجاع می دهند و آن ها نیز با مشکلات عدیده تنها می توانند در حاشیه نامه بنویسند ... برابر مقررات اقدام شود !

راهپیمایی باشکوه مردم شهر برازجان
حالا ریاست جمهور در بوشهر و دشتستانی ها به ویژه مردم برازجان چگونه می توانند خواسته های برحق و ظلم و اجحافی را که متحمل شده اند به سمع و نظر ایشان برسانند ؟ طبیعی است که فریاد مظلومیت مردم برازجان به " برج مقام " هم نمی رسد تا چه رسد به رییس دولت . برازجان این روستای بیمار که نمادی از یک شهر قدیمی دارد با عرض و طولی بی تناسب و پذیرش آشفته اقوام گونه گون از نقاط مختلف استان با تصویب طرح اسکان (80) یادرگار پروژه دردسر ساز و بدون برنامه ی " تبادار " استاندار اسبق نابسامانی هایش بیشتر شد ، برازجان در تعریف مهندسی اجتماعی یک بیمار در حال احتضار است .
 ادامه مطلب را حتما به خوانید و نظراتتان رابدهید.


بزرگراه را با برازجان مرتبط نکرده اند ، آیا ایجاد راه ها و بزرگراه ها برای ارتباط سالم تر و مطمئن تر بین آبادی ها را معنا نمی کند ؟ برای این که برازجان را از چنبره ی ارتباطات و حمل و نقل منظم استان دور نماینده جاده ی بوشهر به بنادر شمالی ، ریگ ، گناوه و دیلم را از حوزه ی دشتستان عبور ندادند ، خط آهنی که 90 سال پیش برازجان را به بوشهر متصل می کرد ، اکنون تحت القائات مدیران نشسته در بوشهر با طراحی یک جانبه نگر ، بدون نگاه به آینده و با مقاصدی جدای از خدمت به عمران و اقتصاد و رفاء و آسایش مردم و تسهیل در امر حمل و نقل جاده ای از لجن زارهای کناره ی دریا به سمت تنگستان برده اند ، آیا سازندهای تبخیری ، حجم فوق العاده مواد نمکی و قلیایی ، آهن را مقاوم تر می کند ؟


خط به آن جا رفت تا برازجان هر چه بیشتر منزوی شود . اکنون مردم دشتستان بایستی آرام و موقرانه عوامل تبعیضات و حذف برازجان را از برنامه های سازنده ی دولت جویا شده و مصرانه خواستار دخالت برای اجرای پروژه هایی شوند که بدون دلیل برازجان را از آن ها محروم کرده اند .

1- چرا مدیران استان حقایق را به مقامات بلند پایه نظام نمی رسانند ؟ آیا باید در اجرای هر پروژه به جای برکندن تبعیض ایجاد چالش نمایند ؟ آیا فکر نمی کنند این بی عدالتی ها موجب بحران منطقه ای خواهد شد ؟

2- چرا پروژه هایی که می توانند موجب شکوفایی و پیشرفت منطقه شود آن را به جایی می برند تا صدای اعتراض مردم بلند شود ؟

3- چرا مدیران استان ، برازجان و دشتستان را از چرخه ی توسعه های اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و عمرانی محروم می سازند ؟

4- علت حذف برازجان از مسیر خط آهن بوشهر _ شیراز ، چیست ؟ ( لطفا برای ریل گذاری از بوشهر به شیراز نگاه شود ) ؟

5- با کدام توجیه فنی ، بزرگراه به برازجان هدایت نشده است ؟

6- برازجان به خاطر شرایط استراتژیکی که دارد باید پایانه ی خطوط ریلی جنوب ، جنوب کشور باشد .

7- انتزاع دشتستان از استان بوشهر و تبدیل آن به استان یا الحاق آن به استان فارس شاید راه حلی مناسب برای تنش و چالش های مردم دو منطقه باشد .

8-چه تعداد از مصوبات سفرهای قبلی در دشتستان اجرا شده است

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : admin

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • نام واقعی استان ما باید... و بهترین شهر ما....؟
نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات