برازجان مرکز استان خلیج فارس(دشتستان)
ای مردم برازجان حق واقعی خود را پس بگیرید

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اسکندر کبیر (ذوالقرنین)

دوستان گرامی این اولین پسته تاریخیه وبلاگ خواهد بود.
اسکندر کبیر (ذوالقرنین)
ذواقرنین:شخصیتی نیک سرشت و حاکم جهان که در قران کریم نیز امده است.
بین شعرا و نویسندگان ایرانی اسكندر شخصی نیكوسرشت و حق جو و همینطور ایرانی است
اسکندر کبیر(323 تا 356 قبل از میلاد) یکی از فرمانروایان یونان و یکی از قدرتمندترین فرماندهانی بود که تاکنون زیسته‏اند. اسکندر جوان- فرزند فیلیپ مقدونی- توسط فیلسوف مشهور یونانی،ارسطو، آموزش داده شد. پدر وی به او برنامه‏ریزی و شیوه‏های پیروزی در جنگ را تعلیم داد.
اسکندر کبیر بزرگترین حکومته تاریخو به وجود اورد که در ان حکومتش از مصر ا هند کشیده شد و 20 سال فقط داشت که فرماروایه مقدونیه در یونان شد.

دلیله انکه اسکندر در بین بعضیها ملعون نامیده میشود این است که اسکندر کبیر سلسله هخامنشیان را شکست داده و فرمانروایه ایران در زمان خودش میشود و این که یهودیا  با سابقه تاریخی که با هخامنشیان دارن و با هم یک فرهنگ و دین داشتن تاریخی برایه ما  مینویسن و کروش را کبیر مینامند و اسکندر را ملعون!!!!
ولی در اصل کروش شخصیتی یهودی و از مهاجران به ایران بود و ایرانی هم نبودن و اسکندر کبیر شخصییتی نیکوسرشت و حقجو و همینطور نژادی با ایرانیها بودن که چندین سال در کشوره ما حکومت کرد.
در ادامه با این موضوع پستهایه بیشتری سعی میشود نوشته شود.
ادامه در ادامه مطلب

امپراتوری اسکندر


اسکندر کبیر، فقط 20 سال داشت که پادشاه دولت- شهر مقدونیه در یونان، شد. او تنها در مدت 13 سال، یک امپراتوری وسیع را که از مصر تا هند کشیده شده بود، بوجود آورد. اسکندر در جنگ نترس بود و سربازانش او را خدا می پنداشتند. هنگامی که او در سال 323 قبل از میلاد از دنیا رفت، او را در یک تابوت طلایی قرار دادند و در شهر مصری اسکندریه دفن کردند.


اسکندر (356-323 قبل از میلاد) که شیفته شهرت بود، بزرگترین امپراتوری را که جهان باستان به خود دیده بود، بوجود آورد. اما هنگامی که فقط 32 سال داشت، بعد از ضیافتی مجلل، بیمار شد و از دنیا رفت. در حالیکه داستان فتوحات او در بسیاری از زبانها بازگو می شود، میراث اسکندر، مسیر دیگری را طی می کند.

گسترش فرهنگ یونانی


اسکندر کبیر در زمان کودکی، بوسیله فیلسوف بزرگ یونانی، ارسطو (384-322 قبل از میلاد) آموزش می دید. او به فرهنگی که به ارث برده بود، افتخار می کرد و قصد داشت فرهنگ یونانی را در سراسر امپراتوری گسترش دهد. اسکندریه، شهری که در سال 332 قبل از میلاد، توسط اسکندر تاسیس شد، تحت حکومت بطالسه در مصر، پایتخت تمدن یونان باستان شد.

کشور گشایی ها و اکتشاف ها


اسکندر در جریان ساختن امپراتوری خود، نقشه سرزمینهای نا شناخته را به جهان غرب معرفی کرد. او بیش از 70 شهر تاسیس کرد و راههای بازرگانی جدیدی به وجود آورد. امپراتوری وسیع و جوان او بعد از مرگش پایدار نماند، چرا که اسکندر خود نیروی اصلی حفظ امپراتوری بود. با این حال ، کشور گشایی های او دانش تاریخ و جغرافیایی طبیعی را گسترش داد.

ازدواجهای بین ملتها


اسکندر قصد داشت بهترین بخش فرهنگ یونانی را با بهترین بخش فرهنگ آسیایی در یکجا جمع کند. او برنامه ای برای استقرار آسیائیها در اروپا و اروپایی ها در آسیا داشت و سربازان خود را تشویق می کرد که با زنهای محلی (آسایی) ازدواج کنند. دو نفر از بهترین دوستانش با دختران پادشاه شکست خورده ایران، داریوش سوم (مرگ 330 قبل از میلاد) و 80 نفر از افسرانش با زنان اشراف ایرانی ازدواج کردند. تعداد 10000 نفر از سربازانی که با دختران محلی ازدواج کردند، به عنوان پاداش جهزیه فراوانی دریافت کردند. اسکندر خودش نیز دختر پادشاه باکتریا «افغانستان) رکسانا را به عقد خود درآورد.

فتوحات اسکندر


عکس پیدا نشد

اسکندر کبیر در فتوحات خود سپاه خود را 19000 کیلومتر، از یونان تا شمال هند، رهبری کرد. مردان او همه ارتشهای سر راه خود ار شکست دادند.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : admin

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • نام واقعی استان ما باید... و بهترین شهر ما....؟
نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic